Odamız tarafından düzenlenen “Sağlık ve Hukuksal Boyutlarıyla Göç ve Olası Sonuçları” konulu panel 8 Kasım 2014 Cumartesi günü yapıldı. Panelin moderatörlüğünü yapan Dr. Ruhsar Uçar’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Oda başkanımız Dr. Ful Uğurhan panelin yapılış amacı ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.
Prof. Dr. C. Tayyar Şaşmaz , “Sağlık ve Göç”, Av. Ali Nezhet Bozlu, “Hukuk ve Göç”, Selahattin Güvenç, “Mersin’de Göçün Durumu”, Dr. Ruhsar Uçar “Göç ve Kadın” konularında sunum yaptılar. Panelin sonunda konuşmacılara katkılarından dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.